TTNET DNS Adresleri | Ktunnel Blog

Merhaba KTUNNEL takipçileri sizlere bu makalede Türkiye’nin bağlantı sağlayıcısı olan Türk telekom hakkında bilgiler verecek ve bağlantı erişiminde problem yaşıyorsanız ktunnel analiz ekibi olarak sizlere detaylı bilgiler ve güvenilir DNS adreslerini paylaşacağız.

Türkiye’deki en iyi servis sağlayıcı olarak gösterilen TTNET, 14 Mayıs 2006 tarihinde Türk Telekom altyapısıyla kurulmuştur. Faaliyetlerine yaklaşık 8 yıldır devam eden, ülkemizdeki birçok internet kullanıcına hizmet vermektedir.

Kurulduğu günden bu yana yüksek standartlarda internet hizmeti verme çabası içindedir. İnternet kullanıcıları için dunduğu kampanyalar ile ülkemizde en fazla tercih edilen internet servis sağlayıcısı konumundadır. TTNET’in internet teknolojisindeki bu başarısı birçok şirket için önemli bir ideal haline gelmiştir. Kullanıcıları için otomatik olarak düzenlediği DNS’ler sayesinde hizmet vermektedir.

DNS’lerde herhangi bir aksaklık olduğu takdirde teknik ekipleri tarafından arıza düzeltilebiliyor. TTNET tarafından verilen bu hizmet sayesinde birçok internet kullanıcısı teknik servislere daha yüksek ücretler ödemekten kurtuluyor. 2006 yılından itibaren düzenlediği DNS ayarları seyrek aralıklarla değiştirilebiliyor. Bu durumun güvenlik nedeniyle gerçekleştiği verilen bilgiler arasında.

TTNET DNS numaralarına ulaşmak isteyen kullanıcılar müşteri hizmetlerine ulaşarak gerekli işlemleri gerçekleştirebilirler. Otomatik olarak yüklenen DNS numaraları, istenildiği takdirde kişisel olarak manuel olarak da yüklenebilir. Bilgisayarınıza ya da akıllı telefonunuza rahatlıkla yükleyebileceğiniz dns adresleri sayesinde zaman kaybetmeden internet kullanmaya devam edebilmeniz mümkün. 195.175.39.40 195.175.39.39 olarak belirlenen DNS adresleri şu an için hala aktif bir şekilde hizmet veriyor. Yüklemek istediğiniz takdirde bilgisayarınızın denetim masasına girip Ağ ve Paylaşım Merkezine tıklıyorsunuz.

Bağdaştırıcı ayarlarına girdikten sonra kablolu ya da kablosuz olarak kullandığınız seçeneğin üzerine gelip sağ tıklıyorsunuz. İnternet protokolü sürüm 4′e tıkladıktan sonra en alttaki 2 boşluğa sırasıyla yukarıda verilmiş olan numaraları giriyorsunuz. Bu işlemi gerçekleştirdikten sonra ”tamam” butonuna tıklayıp DNS adreslerini kaydediyorsunuz. Bilgisayarınızı yeniden başlattıktan sonra girmiş olduğunuz DNS adresleri sayesinde internetinizi rahatlıkla kullanabiliyorsunuz.

Etiketler :
Benzer Yazılar
Yorumlar


Bu sitede yayınlanan yazılar kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz. Tüm hakları saklıdır.