Ktunnel

KTUNNEL WEB PROXY

Yasaklı sitelere ktunnel ile giriş yapmaya ne dersin?
Proxy sunucularımız hızlı, güvenli ve kolay filtresiz erişim sağlar.

    

Android Cihazlarda DNS Değiştirme


Android telefon kullanıcılarının en büyük sorunlarından biri bazı sitelere giriş yaparken mahkeme kararıyla engellenmiş olmaları ve cihaza yeni bir program yükleyerek cihazın hızında eksilme olmasından endişe duymalarıdır. Bu da Android Cihazlarda DNS değiştirme işlemi gerçekleştirmenin yasaklanmış sitelere giriş yapmak için daha çok tercih edilmesi üzerinde etki etmektedir. Bunun yanı sıra bu şekilde yasaklanmış sitelerde gezinecek olmanız herhangi bir ekstra ücret ödemeniz anlamına gelmediği gibi online gezintilerinizi anonimleştirmesi bakımından da büyük bir kolaylık sağlamaktadır.

Android kullanıcıları için en rahat online gezinti olanağını sunmakta olan DNS değişiklikleri sayesinde program indirmeye gerek kalmadan dilediğiniz sitede güvenli bir şekilde gezinebilmeniz mümkündür. Android işletim sistemine sahip olan cep telefonları ve tablet gibi mobil cihazlarda uygulanacak olan DNS değiştirme işlemi için gereken adımlara baktığımızda işlemlerin çoğunlukla aynı şekilde yürütüldüğü görülmektedir. Bu adımların ilki ise ana menü ekranından “Ayarlar” kısmına girmektir. Bu kısımda karşınıza çıkan “Kablosuz ve Ağlar” bölümüne tıkladığınızda karşınıza çıkan ekrandaki “Wi-Fi Ayarları” seçeneğine tıklayın. Daha sonra karşınıza çıkan ekranda WiFi ağınızı açık konuma getirerek hangi kablosuz ağa bağlandıysanız onun üzerine uzun basmanız gerekmektedir. Burada karşınıza “Gelişmiş Seçenekler” yazısı çıkacak ve bu yazıya tıklamanız gerekmektedir. Bundan sonra karşınıza çıkan gelişmiş seçenekler bölümünde ayarların değiştirilemez olduğunu göreceksiniz. DNS değişikliği yapabilmek için “Statik IP Kullan” bölümünü aktif hale getirmeniz gerekmektedir. Bu seçeneği işaretlediğinizde diğer ayarlar üzerinde ayarlama yapabilmeniz mümkün olacaktır.

Bundan sonraki işlemler için ilk olarak IP adresi bölümüne tıklayıp açılan sekmede IP adresinizi yapılandırın. Daha sonra Ağ Geçidi bölümüne gelerek ayarlamanızı yapmanız gerekir. Ağ maskesi olarak ise standart adresler olan 255.255.255.0 girmeniz yeterli olacaktır. Son olarak DNS 1 ve DNS 2 ayarlarını daha önce bulduğunuz ve dilediğiniz siteye rahat bir şekilde girmenize olanak sağlayan adresleri tercih etmeniz gerekmektedir. Dilediğiniz adresleri girdikten sonra yapmanız gereken tek şey işlemi kaydetmek ve çıkmak olacaktır.

Android DNS ayarları değiştirme işlemleriniz bu adımların sonunda tamamlanmış olacaktır. Dilerseniz yine aynı işlemleri yaparak eski ayarlarınıza geri dönebilmeniz de mümkündür. Ancak bunun için değiştirdiğiniz ayar kodlarını bir yere not etmeniz gerekmektedir. Burada dikkat etmeniz gereken bir konuda bu işlemlerin sadece bir internet adresi için geçerli olduğudur. Yani farklı bir bağlantı noktası kullandığınız zaman tekrar aynı işlemleri gerçekleştirmeniz gerekecektir. Unutmayın ki bu işlemlerle telefon ayarlarınızı değil internet ayarlarınızı değiştirmiş oluyorsunuz.