Ktunnel

KTUNNEL WEB PROXY

Yasaklı sitelere ktunnel ile giriş yapmaya ne dersin?
Proxy sunucularımız hızlı, güvenli ve kolay filtresiz erişim sağlar.

    

Hotspot Wifi Programı nedir?


Günümüzde en yaygın şekilde internete girme ve internette daha fazla vakit geçirme yolu olarak mobil cihazlar kullanılmaktadır. Bu durum kablolu modem kullanan ve internete bu şekilde giren kişiler için sorun oluşturabilmektedir. Çünkü kablolu modemle internete bağlanan kişiler ikinci bir cihazdan internete girebilmek için ya ikinci bir kablo çekmek zorundadır ya da cihazında takılı olan kabloyu kullanacağı cihaza takmak zorundadır. Ancak tabletler ve cep telefonları gibi cihazlarda internet için kullandığınız kabloların kullanılamayacak olması da Hotspot wifi programı diye bakıp kullanmanızı zorunlu hale getirmektedir.

Bilgisayarınıza kuracağınız basit ve ücretsiz olan bu program sayesinde kablolu modeminiz sayesinde kullanmış olduğunuz interneti kablosuz olarak diğer cihazlarda kullanabilmeniz mümkündür. Bu sayede kablolu modeminizi kablosuz modem gibi kullanmanıza olanak sağlayan bu program sayesinde ek kablolardan kurtulabilmeniz ve interneti sadece bir cihazda kullanma zorunluluğundan kurtulabilmeniz mümkün olacaktır. Üstelik kolay kullanılabilir bir ara yüze de sahip olan bu program sayesinde bilgisayar uzmanı olmanıza gerek kalmadan dilediğiniz gibi kablolu modeminizi kablosuz modemgibi kullanabilmeniz ve birden fazla cihazla paylaşabilmeniz mümkündür.

Hotspot programı nedir diye baktığınızda internet bağlantısı paylaşma programı olduğunu görebilmeniz mümkündür. Bu paylaşım programını bilgisayarınıza kurup çalıştırdıktan sonra oluşturacağınız internet adı ve şifresi sayesinde internetinizi kablosuz modem gibi diğer cihazların kullanımına açmanız mümkündür. Bu sayede isterseniz alt komşunuzla ortak internet kullanabilmeniz de mümkündür. Elbette şifre oluştururken güvenilir bir şifre oluşturmaya dikkat etmeniz de önem taşımaktadır. Aks takdirde internetinizin sandığınızdan daha fazla kişi tarafından kullanılması söz konusu olabilir. Dilerseniz her gün şifrenizi değiştirmek de bir çözümdür elbette.

Hotspot wifi programı size sağladığı avantajlar nedir diye baktığınızda en büyük faydasının internetinizi daha fazla cihaz aracılığı ile kullanabilmenize olanak sağlaması özelliği olduğunu görebilirsiniz. Bu özellik sayesinde özellikle tablet ve telefon gibi mobil cihazlarınızdan internette daha hızlı bir şekilde gezinti yapabilmeniz mümkündür. Üstelik evinizin sadece bir bölümünde değil dilediğiniz her yerinde internette gezinti yapabilmeniz mümkündür. Bunu için modeminizin yerini değiştirmeniz ya da sürekli bilgisayarınızın yerini değiştirmeniz gerekmeyecektir. Dilediğiniz her yerde mobil cihazınızdan internete giriş yapabilmeniz mümkündür. Üstelik böyle bir internet paylaşımı için herhangi bir ek ücret ödemek zorunda değilsiniz. Eğer sınırlı internet kullanıyorsanız dikkat etmeniz gereken tek şey sınırınızı aşmamanız gerektiğidir. Ancak sınırsız internet kullanıyorsanız kota aşımı söz konusu olmayacağından herhangi bir ek ücret ödemek zorunda kalmazsınız.