Ktunnel

KTUNNEL WEB PROXY

Yasaklı sitelere ktunnel ile giriş yapmaya ne dersin?
Proxy sunucularımız hızlı, güvenli ve kolay filtresiz erişim sağlar.

    

iPhone 6 Serisi – DNS Ayarı Değiştirme


Yeni çıkan teknoloji ürünleri üzerinde DNS değiştirme işlemi yapmak pek çok kişi için zor olabilmektedir. Bu yüzden Iphone 6 gibi hem yeni hem de kısa zamanda pek çok kişinin kullanmış olduğu bir cihazın online gezintilerinin daha özgür bir şekilde gerçekleştirilebilmesi için iPhone 6 Serisi – DNS Ayarı Değiştirme işlemi hakkında bilgi sahibi olmanız önemlidir. Böylelikle cihazınıza herhangi bir program yüklemenize de gerek kalmadan dilediğiniz siteye giriş yapabilmeniz mümkün olacaktır.

Yasaklanmış ve engellenmiş sitelerin erişimi konusunda sıkıntı yaşayan insanlar için Iphone cihazlarda DNS değiştirme işleminin çoğunlukla aynı işlem sırasıyla gerçekleştirildiğini belirtmek gerekir. Iphone 6 DNS değiştirme işlemi için ilk olarak cihazınızın ana menüsüne girerek “Ayarlar” bölümüne girin. Bu menüde karşınıza çıkan listeden “Wi-Fi” kısmına dokunun. Bu sekmede bağlı olduğunuz Wi-Fi bağlantısının adını göreceksiniz. Bu bağlantının açık olduğuna emin olduktan sonra bağlantı adının yanında bulunan mavi renkli “info” işaretinin üzerine dokunun. Kaşınıza çıkan detaylar içerisinde DNS seçeneklerini bulduğunuz zaman buraya isterseniz Open DNS ayarlarını girebileceğiniz gibi farklı DNS adreslerini de girebilmeniz mümkündür. Bunun için tercihlerinizi en iyi DNS sunucularından yana kullanmanız faydalı olacaktır. Bu değiştirme işlemini yaparken görebileceğiniz gibi birden fazla DNS adresi kullanabilmeniz mümkündür. Bu yüzden bu alana kullanmak istediğiniz DNS adreslerini girerken size en iyi internet bağlantısını ve hızlı bir gezinti olanağını sunan bağlantıdan yana tercihinizi kullanmanız büyük bir öneme sahiptir. Aksi halde bazı sitelere erişeyim derken normalde girebileceğiniz diğer sitelere erişiminizi engellemeniz ya da daha yavaş bir bağlantıya sahip olmanız söz konusu olabilecektir.

Tüm bu işlemleri bitirdikten sonra ayarlarınızı kaydedip çıkabilirsiniz. Bu konu ile ilgili dikkat etmeniz gerekenlerden biri cihazınızın ayarlarında değil internet ayarlarında değişiklik yaptığınızdır. Yani o an bağlı olduğunuz internet üzerinde değişiklik yaptınız. Farklı bir Wi-Fi bağlantı noktasını kullandığınız zaman yine bu işlemleri yapmanız gerekebilmektedir.

Twitter, Youtube gibi sitelerin engellenmesi üzerine gündeme fazlasıyla gelmiş olsa da Iphone 6 DNS değişikliği için tek sebep yasaklanan ya da engellenen sitelere giriş yapmak değildir. Kötü amaçlı yazılımlara karşı korunabilmek ve online gezintilerinizin daha güvenli hale gelebilmesini sağlayabilmek için de bu işlemleri yapmanız gerekebilmektedir. Bu işlemleri yaptıktan sonra verilerim çalınır mı, hangi siteye girdiğim görünür mü ya da nerede ne yaptığım belli olur mu gibi endişeler taşımak zorunda kalmazsınız.