Ktunnel

KTUNNEL WEB PROXY

Yasaklı sitelere ktunnel ile giriş yapmaya ne dersin?
Proxy sunucularımız hızlı, güvenli ve kolay filtresiz erişim sağlar.

    

Softether VPN Uygulaması


Dilediğiniz siteye erişim sağlamak, erişim engellerinden kurtulmak ve çevrimiçi gezintilerinizi daha güvenli bir şekilde gerçekleştirmek amacıyla kullanabileceğiniz SoftEther VPN Uygulaması size ücretsiz olarak kullanabileceğiniz bir VPN hizmeti sunmaktadır. Asıl olarak SoftEther VPN ve VPN Gate Client eklentisinin birleşmesiyle çalışan bu programın temel amacı dünya üzerindeki bütün kullanıcılara özgürce ve anonim şekilde gezinme olanağı sunmaktadır.

Akademik bir proje olarak ortaya çıkmasına rağmen pek çok kişinin güvenli online gezinti ihtiyacını karşılayabilecek niteliklere sahip olması programın kısa sürede çıkış yapmasına olanak sağlamıştır. Kullanıcıların paylaşımı aracılığıyla gelişmekte olan bir sisteme sahip olan program için P2P özelliğine sahip olduğunu söylemek de mümkündür. Bu programda kullanıcılar kendi VPN sunucularını diğer kullanıcılarla paylaşmakta ve böylece kullanıcıların internet üzerindeki engellerini aşmalarına olanak sağlamaktadırlar.

Özellikle yasaklı sitelere giriş amacıyla kullanılabilen bu programın KTUNNEL Blog servisi gibi size tamamen ücretsiz bir şekilde anonim gezinti yapabilme olanağı sunduğunu söyleyebilmemiz mümkündür. Web tabanlı Proxy servislerinin aksine size bilgisayarınıza kurduğunuz bir program olarak online gezintilerinizi daha güvenli hale getirmeniz konusunda da destek olmaktadır. Cihazınızın IP adresini gizlemek suretiyle online gezintilerinizi takip edilmesini engellemekte olan bu program sizi internet korsanlarına karşı da korumaktadır. Cihazınız üzerinden giriş yapığınız sitelerdeki güvenlik tedbirlerinin az olması internet korsanlarının tehditlerine açık olmanız anlamına gelmektedir.

Kimlik bilgilerinizin ve hesap bilgilerinizin güvende olması ve başka kişilerin eline geçmemesi için anonim gezinti yapmanızın büyük bir faydası bulunacaktır. Bunun için de farklı VPN hizmetlerini kullanmanız faydalı olacaktır. Ücretsiz olarak kullanabileceğiniz SoftEther VPN Uygulaması sayesinde çok sayıda sunucunun elinizin altında olmasını sağlayabilirsiniz. Bu da yasaklanmış ya da engellenmiş sitelere de DNS adreslerinizi değiştirmenize gerek kalmadan giriş yapabileceğiniz anlamına gelmektedir. Bu da daha kolay ve güvenli şekilde online gezinti yapabileceksiniz demektir.

Her geçen gün web sitelerine gelen engellemeler ve yasakların artmasına bağlı olarak insanların farklı yolları kullanarak bu sitelere erişmeye çalışması söz konusu olmaktadır. Bu çalışmalardan kimileri DNS adreslerini değiştirerek kimileri online Proxy sunucularını kullanarak kimileri de Proxy programlarını kullanarak gerçekleşmektedir. Ancak her birinde asıl olan konu IP adreslerini, sunucu adreslerini değiştirmek suretiyle kullanılan cihazı gizleme yoluyla online gezintileri gerçekleştirme üzerine olmaktadır. SoftEther ile birlikte sahip olacağınız VPN Gate eklentisi sayesinde başka herhangi bir programa ya da değişikliğe ihtiyaç duymadan hem online gezintilerinizi sınırsız hale getirmeniz hem de daha güvenli hale getirmeniz mümkün olacaktır.