Ktunnel

KTUNNEL WEB PROXY

Yasaklı sitelere ktunnel ile giriş yapmaya ne dersin?
Proxy sunucularımız hızlı, güvenli ve kolay filtresiz erişim sağlar.

    

Tablet Pc DNS Ayarları


Farklı işletim sistemlerine sahip olan Tablet Pc’lerin DNS ayarlarında değişiklik yapmak için farklı yollar izlemek gerekebilmektedir. Online gezintilerin daha özgür ve güvenli olabilmesi açısından önemli olan Tablet Pc DNS Ayarları üzerindeki değişiklikleri Android tablet pclerde ve Android telefonlarda hemen hemen aynı yolu izleyerek gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Size bahsedeceğimiz yolu izlediğiniz takdirde Android cep telefonlarınızdan ve tabletlerinizden rahatlıkla yasaklanmış ve engellenmiş sitelere giriş yapabilmeniz mümkün olmaktadır.

Android 4.1.2 Jelly Bean sürümünün yüklü olduğu bir cihazda DNS ayarlarınızda değişiklik yapabilmek için ilk olarak cihazınızın ayarlar kısmından “Wi-Fi” seçeneğine girmeniz gerekmektedir. Bundan sonra Wi-Fi erişiminizi açık hale getirdikten sonra bağlanmış olduğunuz modemin adının üzerine uzun bir şekilde basıyoruz. Uzunca bastığınız zaman karşınıza bir seçim menüsü gelecektir.

Bu menüde yer alan “ağ yapısını değiştir” ifadesinin üzerine gelip seçiyoruz. Bu seçimin ardından gelen kısımda “gelişmiş seçenekleri göster” ifadesine tıkladığınız zaman Tablet DNS ayarları değişimi için gerekli bölüme girmeniz mümkün olacaktır. Bu bölüme girdiğinizde karşınıza gelen ekranda Proxy Ayarları kısmına herhangi bir müdahalede bulunmayın. Sizin işlemlerinizi IP ayarları kısmı ve burada bulunan DHPC ifadesini Statik hale getirme işiniz bulunmaktadır. Bu işlemi yaptıktan sonra ekranın altına doğru bir menü açılacaktır. Bu menüde bulunan DNS 1 ve DNS 2 bölümlerini dilediğiniz şekilde düzenleyerek istediğiniz IP adreslerini bu bölüme yazabilmeniz mümkün olmaktadır. Bu kısma gireceğiniz DNS ayarlarını yazarken aklınızda tutmanız gereken şey seçtiğiniz DNS adresleri üzerinden dilediğiniz siteye giriş yapabilip yapamayacağınızdır. Dilediğiniz şekilde gezinti yapmanıza olanak sağlamayan ve internet hızınızı değiştiren bir DNS adresini kullanmamak için hızlı DNS adreslerini seçmeniz büyük bir öneme sahiptir. Bu sebeple size önerebileceğimiz DNS seçenekleri arasında Google DNS için 8.8.8.8 – 8.8.4.4 IP adresleri ve OpenDNS için de 208.67.222.222 – 208.67.220.220 IP adresleri yer almaktadır.

Sitelere konulan yasaklar ve engellemelerin DNS üzerinden gerçekleştiriliyor olması sebebiyle bir siteye erişimin kapanması durumuyla karşılaştığınızda Android Tablet DNS değişikliği için size göstermiş olduğumuz yolu kullanmanız yeterli olacaktır. Kullandığınız DNS üzerinde yasaklanan bir siteye bu yolla girmeniz durumunda bulunduğunuz bölgeyi de değiştirecek olmanız sayesinde takip edilebilmeniz mümkün olmayacaktır. Bu da online gezintilerinizin daha özgür olmasının yanı sıra gezintilerinizin daha güvenilir hale gelmesine de olanak sağlayacaktır. Bu yöntemi sadece daha özgür şekilde siteler arasında gezinmek için değil hesap bilgileriniz ve kişisel bilgileriniz gibi bilgilerin güvenliği için de kullanabilmeniz mümkün olacaktır.