Ktunnel

KTUNNEL WEB PROXY

Yasaklı sitelere ktunnel ile giriş yapmaya ne dersin?
Proxy sunucularımız hızlı, güvenli ve kolay filtresiz erişim sağlar.

    

VPN Proxy Servisleri


Artık çağımızın vazgeçilmezi olan ve her evde bulunan bilgisayarlar ile yeni yeni dünyalar ile tanışabilmek mümkün. Ancak bu büyülü dünya için bilgi çok önemli, internet kullanıcıları ve internet gezginlerinin zamanla tanıştığı yeni ve farklı bilgiler yenidünyaların kapılarını da açabilmektedir. VPN Poxy Servisi diye sorduğumuz da çoğu internet kullanıcıları bunu bilemeyebilir, ancak bilgisayar kullanıcıları bu terimlerin ve ne anlama geldikleri bilgilerine ulaşabilmektedir. İnternet kullanıcılara ve gezginleri ile bilgisayar kullanıcılarını esas olarak ayıran, işte bu tür programlamalar ve bilgisayar terimlerinin kullanımı ile alakalıdır. Uzmanların kullanmış olduğu bilgisayar dilleri doğal olarak birçok internet kullanıcısı ve internet gezginleri tarafından kısa süreli daha olsa bilinememektedir.

Yazımız itibari ile internet kullanıcılarına ve internet gezginlerine, dilimizin döndüğünce bu ayarlamalar ve terimler hakkında bilgiler vermeye çalışacağız. İnternet kullanıcılarının bilgisayar kullanımından sonra birçok terimle ve isimle tanıştığı aşikârdır. Bunlardan bir tanesi olan VPN genel hatlarıyla ifade edilecek olursa bilgisayar ile internetin arasındaki bir sunucudur. Kısacası VPN demek vekil sunucu demektir. Genel olarak internet hızına olumsuz etki etse de güvenilirlik açısından ve belirli sitelerde özellikle de oyun siteleri için önemlidir.

VPN proxy servislerinin çalışma mantığında ise vekil sunucu olarak nitelendirdiğimiz sunucu yani proxy’ye bağlanmam maksadıyla bir adres tanımlaması yapılır. VPN bu adresten bazı veriler alarak bünyesinde barındırır ve kullanıcıya tarayıcı yardımı ile iletir. Aracı sunucu olarak da değerlendirilebilecek olan VPN proxy servisleri için özel programlar bulunmaktadır. Böylelikle de vekil sunucular kolaylıkla yapılandırılmaktadır. Oyun siteleri için oldukça gerekli bir özellik olarak da bilinmek ile birlikte bu tarz kullanıcıların çok iyi bildiği bir alan olarak bilinmektedir.

Türkçe ismim ile ara sunucu olarak bilinen bu özellikler oyun siteleri kullanıcılarının kullandığı ve bünyesinde bulunan verilerin tarayıcılar yardımı ile kendilerini iletilmesi sağlanabilmektedir. Kullanılan en güvenlik yol bu hizmet ağı ile gerçekleşebilmektedir. İnternet kullanıcılarının bir çoğu tarafından bilindiği gibi bu özellik kullanımında internetin hızı bilgisayar içerisinde biraz düşebilir. VPN proxy servisleri kullanımı itibari ile ana sunuculara adres tanımlaması yardımı ile bağlanabilmektedir.