Ktunnel

KTUNNEL WEB PROXY

Yasaklı sitelere ktunnel ile giriş yapmaya ne dersin?
Proxy sunucularımız hızlı, güvenli ve kolay filtresiz erişim sağlar.

    

Yasaklı Sitelere Giriş


Merhaba değerli KTUNNEL ziyaretçileri, yasaklı sitelere giriş yapmanız için en kolay ve pratik bilgilere ulaşmanızı sağlayacağız.

İnternetin hayatımıza hızla hâkim hale gelmesi nedeniyle bu alanda yapılan denetimlerin de artması sonucu her gün bir sitenin yasaklanması ya da en az bir siteye erişim engelinin konulması söz konusu olmaktadır. Bilişim sektöründe işlenen suçların ve hırsızlıkların önüne geçilebilmek için konulan bu engellemeler ve yasaklamaları atlatabilmek için yasaklı sitelere giriş yöntemlerinin çeşitlilik kazanması da doğal olarak hızla gerçekleşmiştir.

İnsanların iletişim kurmak amacıyla kullandıkları sosyal paylaşım ve video siteleri yasaklama ve engellemelerin en fazla olduğu siteler olarak karşımıza çıkmaktadır. Burada yayınlanan bir yazı ya da videonun bilişim sektörü için suç teşkil ediyor olması ve site yöneticilerinin yapılan uyarılara rağmen bunları kaldırmaması durumunda yasaklama ya da engellemelerle karşılaşması kaçınılmaz olmaktadır. Bu sebeple de insanlar tekrardan bu sitelere giriş yapabilmek için DNS ayarı değiştirme ya da casus yazılım yükleme gibi yöntemlere başvurmak durumunda olmaktadır.

Yasaklı sitelere giriş yapmak için sıklıkla tercih edilen bir yöntem olarak DNS ayarı değişikliğinin ülkemizde de yaygın olarak kullanıldığını görebilmeniz mümkündür. Böylece farklı sunucuları kullanarak ülkemizde yasaklanmış ya da engellenmiş bir siteye rahatlıkla giriş yapabilmeniz ve hatta bu sitelerde eskiden olduğu gibi rahatlıkla paylaşımlarda bulunabilmeniz mümkün olacaktır. Bunu yaparken DNS ayarı değiştirerek bu sitelere giriş yapıyorsanız IP adresinizin tespit edilebilmesi mümkün olsa da özellikle yazılımlara başvurmak sizi izi sürülebilir kullanıcı olmaktan kurtaracaktır.

Zenmate, Ultrasurf, Shellfire VPN gibi çeşitli yazılımlar sayesinde yasaklanmış ya da engellenmiş olan sitelere giriş yapabilmeniz daha rahat olmaktadır. Çünkü bu yazılımlar sayesinde IP adresiniz siteye giriş yapan kullanıcı olarak izi sürülebilir halde olmayacaktır. Bu şekilde sitelere giriş yaptığınızda IP adresiniz gizlenecektir, bu da sizi anonim kullanıcı durumuna sokacaktır. Anonim kullanıcı durumunda olduğunuzda engellenmiş sitelere giriş yapmanız sizi endişe duymaktan da kurtaracaktır. Üstelik bu yazılımların cep telefonlarında da kullanılabiliyor olması sayesinde sanki siteler hiç yasaklanmamış gibi hayatınıza devam edebilmeniz mümkün olacaktır.

İster DNS ayarlarınızı değiştirerek isterseniz de yükleyeceğiniz basit yazılımlar sayesinde yasaklı sitelere giriş yapın herhangi bir ücret ödemek zorunda da değilsiniz. Pek çok yazılım ücretli satılıyor olsa da adı geçen yazılımları ücretsiz olarak indirme ve sınırsız bir şekilde ücretsiz kullanma olanağına sahip olmanız sayesinde dilediğiniz kadar bu yazılımdan faydalanmanız mümkündür. Bu yazılımları isterseniz yasaklanmamış sitelere giriş yapmak ya da yurtdışındaki kanalları takip edebilmek amacıyla da kullanabilmeniz mümkündür.